Nepřehlédněte

Chovatelská stanice Bearded Collie

www.ligoretto.cz 

Ověřeno zákazníky
 

Advantix spot-on PES 4 - 10 kg

Psi » Antiparazitika

Cena: 295.00CZK
Dodání do 3 dnů
Otázky k produktům.

Advantix® spot-on je určen pro léčbu a prevenci infestace blechami. Blechy jsou na psech zabíjeny během jednoho dne po aplikaci. Jednorázová aplikace chrání před dalším napadením blechami po dobu 4 týdnů. Přípravek může být použit jako součást léčebné strategie alergie na bleší kousnutí (FAD). Přípravek má persistentní akaricidní a repelentní účinnost proti infestaci klíšťaty po dobu 3-4 týdnů. Klíšťata přitomná na psovi už v době aplikace nemusí být usmrcena během 2 dnů po léčbě a mohou zůstávat přichycená a viditelná. Proto je doporučeno odstranit klíšťata přítomná již v době aplikace, aby se zabránilo jejich přichynení a sání krve. Jednorázová aplikace poskytuje repelentní aktivitu proti flebotomům a dobu 2-3 týdnů.Advantix pro psy Spot On 


 

S Advantix® jsou na tom v létě psi lépe než jejich majitelé

Pouze Advantix® odpuzuje a zabíjí klíšťata, moskyty a komáry dříve, než se přisají, a blechám zabrání kousat do několika minut.


 

Advantix® nikdy neaplikujte kočkám!

 

Advantix pro psy Spot On 

 

Trojí ochrana proti klíšťatům, blechám i komárům

 

 • Proti klíšťatům:
  • odpudí klíšťata dříve, než se stihnou přisát
  • odpuzená klíšťata v krátkém čase uhynou
  • tím zabrání přenosu nemocí : borreliózy, babesiósy, ehrlichiózy, ricketsiózy
 • Proti blechám:
  • zabíjí blechy do 3-5 minut od kontaktu
  • zabíjí larvy blech v okolí zvířete
  • způsobí ochrnutí kusadel blech do několika vteřin od kontaktu = blecha nemůže kousat a ani způsobovat alergii na bleší kousnutí
 • Proti komárům a moskytům:
  • odpudí hmyz dříve, než stihne štípnout a sát krev
  • odpuzený hmyz v krátkém čase usmrtí
  • tím zabrání přenosu nemocí např. leishmaniózy, která se vyskytuje v teplejších oblastech

 

Advantix® je vhodný

 • Pro štěňata od 7 týdnů věku
 • Pro březí i kojící feny
 • Účinkuje i po koupání a šamponování

 

Obsah léčivých a pomocných látek

každá dávka v pipetě Advantix® obsahuje:

 dávkaImidaclopridumPermethrinum
Advantix® pro psy do 4kg 0,4ml 40mg 200mg
Advantix® pro psy od 4 do 10kg 1ml 100mg 500mg
Advantix® pro psy od 10 do 25kg 2,5ml 250mg 1250mg
Advantix® pro psy nad 25kg 4ml 400mg 2000mg

 

pomocné látky: kyselina citrónová, butylhydroxytoluen, střední nasycené triacyglyceroly, Methylpyrrolidon


 

Dávkování pro každý druh

 

Minimální doporučené dávky jsou 10 mg/kg živé hmotnosti imidaklopridu a 50mg/kg živé hmotnosti permethrinu, což odpovídá 0,1ml Advantix® pro psy na kg živé hmotnosti.

hmotnost psa (kg)použitá velikost pipetyobjem (ml)Imidaclopridum (mg/kg ž.hm.)Permethrinum (mg/kg ž.hm.)
do 4 kg Advantix® pro psy do 4kg 0,4ml min. 10mg min. 50mg
od 4 do 8 kg Advantix® pro psy od 4 do 10kg 1ml 10-25mg 50-125mg
od 10 do 25 kg Advantix® pro psy od 10 do 25kg 2,5ml 10-25mg 50-125mg
od 25 do 40 kg Advantix® pro psy nad 25kg 4ml 10-16mg 50-80mg
od 40 kg vhodná kombinace pipet Advantix®

 


Pro zjednodušení:
je třeba 0,1ml Advantix® na každý kilogram živé hmotnosti psa

 • pes o hmotnosti 50kg potřebuje tedy 5ml Advantix® (což odpovídá např. Advantix® pro psy nad 25kg + Advantix® pro psy od 4 do 10kg)
 • pes o hmotnosti 60kg potřebuje tedy 6ml Advantix® (což odpovídá např. Advantix® pro psy nad 25kg + 2x Advantix® pro psy od 4 do 10kg anebo Advantix® pro psy nad 25kg + Advantix® pro psy od 10 do 25kg)
 • pes o hmotnosti 70kg potřebuje tedy 7ml Advantix® (což odpovídá např. 2x Advantix® pro psy nad 25kg)

 

Advantix odpuzuje a zároveň zabíjí klíšťata...

Klíšťata jsou víc než jen nepříjemní parazité. Klíšťata jsou skvěle přizpůsobena k přenosu různých virových, bakteriálních a protozoárních nemocí. Přenosem nemocí např. boreliózy jsou hrozbou pro zdraví psa i jeho majitele. Zatímco různé přípravky proti klíšťatům prokazovaly svoji účinnost v zabíjení klíšťat, velice málo (pokud vůbec) se vědělo o jejich schopnosti zabránit přenosu nemocí z infikovaných klíšťat. Advantix® prokázal vysokou účinnost nejenom proti klíšťatům, ale také proti přenosu nemocí z klíšťat na psy. Advantix®chrání před klíšťaty jejich účinným zabitím, pokud už jsou přisátá, ale hlavně jejich odpuzením (a následným zabitím) dříve, než se stihnou přisát. To představuje dvojí ochranu před nebezpečným parazitem.
Advantix® zabraňuje přenosu boreliózy, protože odpudí a zabije klíšťata dříve, než se stihnou přisát.


 

...a vítězí nad blechami, moskyty i komáry

 

Advantix® představuje vskutku nepřemožitelnou kombinaci. To znamená důkladnou ochranu nejenom před klíšťaty, ale i před komáry a moskyty. Paraziti jsou odpuzeni a zabiti dříve, než stihnou štípnout nebo kousnout. A zároveň je jedním z nejsilnějších přípravků na trhu proti blechám. Zabraňuje blechám sát krev a zabíjí blechy do 3 - 5 minut od kontaktu.

Možná si řeknete, na co je psům ochrana před komáry a moskyty? Ale stačí, když si vyjedete se svým psem třeba jen do jižních částí Maďarska nebo k Středozemnímu moři a už tam na něj číhá nebezpečná nemoc, zvaná leishmanióza, kterou právě tento dotěrný hmyz přenáší. Nejlepší způsob prevence psí leishmaniózy je používání přípravku s ověřeným a dlouhotrvajícím repelentním účinkem. A takovým právě Advantix® je. 


 

Blechy - problém úzkého kontaktu mezi lidmi a zvířaty

 

Rychlý nástup účinku je, kromě dlouhodobého účinku, nejdůležitějším momentem v boji proti blechám u našich zvířecích miláčků. A to nejenom z důvodu hygienického, ale i protože blechy mohou způsobit vážné problémy svým hostitelům. Například:

 • Přenos patogenů:
  • Tasemnice psí (Dipylidium caninum) je přenášená blechami. Prevence napadení blechami je zároveň prevencí nakažení tasemnicí. Nejlepší možnou ochranou je proto kombinaceAdvantix® proti blechám s přípravkem Drontal® plus proti tasemnici.
  • Bakteriální infekce například Bartonella henselae, původce tzv. "nemoci z kočičího škrábnutí" je rovněž přenášená blechami a patří mezi vážné nemoci lidí, přenášené ze zvířat.
 • Alergie na bleší kousnutí:
  • Kožní změny způsobené alergií na bleší kousnutí jsou častou příčinou návštěv u veterináře. Příčinou nemoci jsou bleší sliny. Proto pouze rychle působící přípravek, který působí pouhým kontaktem, může téměř úplně zabránit blechám kousat.Advantix® takový je ! Advantix® brání blechám sát krev a zabíjí blechy do 3-5 minut od kontaktu. Navíc zabíjí i larvy blech v prostředí. Po aplikaci Advantix® se proto příznaky alergie rychle vyléčí a při pravidelné aplikaci Advantix® zabrání v budoucnu novému projevu nemoci.

 


 

Jednoduchá aplikace, bezpečný a voděodolný

Advantix® je nejenom silný, ale také bezpečný. Jednoduše se aplikuje - jedna dávka, jednou měsíčně, kapáním.

Advantix pro psy Spot On Advantix pro psy Spot On Advantix pro psy Spot On 

 • Aplikace přípravku
  • Aplikace je nesmírně jednoduchá. Advantix® je určený pro aplikaci na kůži. Malému pejskovi stačí jedno místo pro aplikaci, větší pes potřebuje přípravek nakapat na čtyři různá místa na kůži v hřbetní linii. Aplikujte přípravek pravidelně jednou za měsíc a zaručíte tak celoroční ochranu vašeho psa před nepříjemnými parazity i nemocemi, které mohou tito parazité na psa přenést.
 • Bezpečnost přípravku
  • Advantix® lze aplikovat březím i kojícím fenám a štěňatům od 7 týdnů věku. (Kočky se svojí unikátní fyziologií, tento přípravek netolerují. Proto Advantix® nikdy neaplikujte kočkám ! Studie v domácnostech, kde chovali kočky i psy ošetřené Advantix®společně, ale neprokázaly nežádoucí reakce u koček.
 • Koupání a šamponování
  • Někteří psi jsou často ve vodě, protože rádi plavou nebo se koupou. Obecně se doporučuje, pokud je nutné psa vykoupat, udělat to ještě před aplikací přípravku. Advantix® je možné aplikovat hned po vysušení srsti, bez dalšího čekání. Psi milují vodu. Advantix® chrání, i když pes plave nebo je koupán. O starost méně pro Vás majitele psů.

 

Nežádoucí účinky

Vzácné případy reakcí u psů mohou zahrnovat přechodnou kožní senzitivitu (včetně zvýšené svědivosti, alopecie a erytému v místě aplikace) nebo letargii. Otrava po nežádoucím perorálním příjmu u psů je nepravděpodobná, ale může se vyskytnout ve velice vzácných případech. V tom případě se mohou vyskytovat neurologické příznaky jako třes a letargie. Léčba by měla být symptomatická pod dohledem veterinárního lékaře. Není známo specifické antidotum.


 

Psi mají různou velikost, Advantix® také

 

Advantix® je k dostání ve čtyřech různých velikostech:

 • pro psy do 4 kg
 • pro psy od 4 do 10 kg
 • pro psy od 10 do 25 kg
 • pro psy od 25 kg