Nepřehlédněte

Chovatelská stanice Bearded Collie

www.ligoretto.cz 

Ověřeno zákazníky
 

Frontline Combo spot-on PES 2 - 10kg

Psi » Antiparazitika

Cena: 255.00CZK
Dodání do 3 dnů
Otázky k produktům.

U psů a štěňat starších 8 týdnů:
K použití proti napadení blechami, a to pouze blechami nebo blechami spolu s klíšťaty a/nebo všenkami.
Eliminace blech : insekticidní účinek proti napadení dospělými blechami trvá po dobu až 8 týdnů. Zabránění pomnožení blech potlačením vývoje vajíček (ovicidní účinek), larev a jejich vývojových stádií (larvicidní účinek) vyvinutých z vajíček nakladených dospělými blechami po dobu až 8 týdnů po aplikaci. 
Eliminace klíšťat : přípravek má trvalý akaricidní účinek po dobu až 4 týdnů proti klíšťatům (doloženo výsledky experimentálních studií). 
Eliminace všenek : přípravek je možné použít jako součást léčebné strategie při kontrole alergie na bleší kousnutí (FAD).

 

Každá pipeta 0,67 ml obsahuje :

Fipronilum 67,00 mg, (S) - Methoprenum 60,30 mg 

 

 Ostatní látky v každé pipetě :

Butylhydroxyanisol, butylhydroxytoluen, ethanol.  

 

Cesta podání :

zevní aplikace na kůži. 

 

Dávkování : 
jedna pipeta o obsahu 0,67 (S) ml pro malého psa od 2 do 10 kg.

To zajišťuje minimální doporučenou dávku 6,7mg/kg fipronilu a 6mg/kg (S)-methoprenu. Vzhledem k absenci studií týkajících se bezpečnosti přípravku je minimální interval mezi aplikacemi 4 týdny. 

Způsob podání : 
Držte pipetu kolmo vzhůru a odlomte hrot. Poklepejte na zúženou část pipety a ujistěte se, že obsah zůstal v hlavní části pipety. Rozhrňte srst zvířete v oblasti báze krku před lopatkami, až je vidět kůže. Přiložte hrot pipety na kůži a několikrát stiskněte tak, aby se obsah vyprázdnil přímo na kůži v jednom místě. 

 

Kontraindikace :
Vzhledem k absenci odpovídajících údajů o použití přípravku u nejmladších věkových kategorií neaplikujte štěňatům mladším 8 týdnů a/nebo vážícím méně než 2 kg.
Nepoužívat u králíků kde se mohou objevit nežádoucí reakce vedoucí někdy až k úhynu.
Neaplikujte nemocným zvířatům (např. systémová onemocnění, horečka…) nebo zvířatům v rekonvalescenci. Přípravek je určený pro psy. Nepoužívat u koček mohlo by dojít k předávkování.